15 травня в Україні – День пам’яті жертв політичних репресій
Могили без хрестів…У них знайшли свій останній притулок сотні тисяч українців, ставши жертвами кривавого компартійного режиму, очолюваного московитами. Могили ці розкидані не лише по Україні, а й просторами колишньої радянської імперії.
Найкривавіша ніч у Києві — 19 травня 1938 року, коли у в’язницях НКВС було розстріляно 563 людини. Розстріли, як правило, проводилися на подвір’ях в’язниць, у підвалах НКВС або безпосередньо перед похованням.
27 жовтня — 4 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, що в Карелії, з нагоди 20-річчя жовтневого заколоту було розстріляно 1111 осіб, з них 287 українців та осіб, долі яких пов’язані з Україною.
Термін «Ворог народу» (латинське hostis publicus) має давньоримське походження. Він застосовувався до ворогів республіки, які прирівнювались до солдатів ворогуючої сторони та підлягали фізичному винищенню. Вдруге цей термін став загальновживаним в часи Великого терору якобінців у Франції в 1793–1794 років.
Довідково. 10 липня 1937 року політбюро ЦК КП(б)У розіслало по областях УРСР вказівку про формування обласних «трійок», до складу яких входили начальник обласного УНКВС, обласний прокурор та перший секретар обласного комітету ВКП(б). Вони й виносили вироки «ворогам народу».
Переглянути інформацію: https://armyinform.com.ua/2022/05/15/v-ukrayini-15-travnya-den-pamyati-zhertv-politychnyh-represij/